Mimo zgłoszeń służby nie pomogły kobiecie bitej przez byłego męża. W sprawie interweniował Zbigniew Ziobro

15.09.2020

Mieszkaniec gminy Dębno Bartłomiej C. podejrzany o groźby karalne i spowodowanie obrażeń ciała byłej żony został zatrzymany po interwencji Prokuratury Krajowej.

W związku z wątpliwościami co do opieszałości i prawidłowości decyzji Prokuratury Rejonowej w Brzesku Prokurator Generalny polecił wszcząć postępowanie wyjaśniające.

W sprawie mężczyzny toczą się obecnie dwa procesy: dotyczące m.in. znieważenia funkcjonariuszy, stalkingu i naruszenia miru domowego.

Ostatnio mężczyzna pomimo orzeczonego zakazu zbliżania się do byłej żony miał ją pobić metalowym prętem, a w SMS-ach grozić śmiercią. Prokuratura nie zdecydowała się jednak na jego aresztowanie.

W sprawie interweniował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Zlecone przez niego postępowanie ma teraz wyjaśnić, czy w prowadzonych dochodzeniach nie doszło do błędów proceduralnych i niedopełnienia obowiązków służbowych, które doprowadziły do pozostawania sprawcy na wolności, a nawet eskalacji jego działań wobec byłej żony i członków jej rodziny.

Podejrzany miał się znęcać się nad kobietą psychicznie i fizycznie pomimo rozwodu. W SMS-ach miał pisać, że „zakopie ją żywcem”. Ponadto miał być agresywny wobec członków rodziny kobiety. Nie respektował też postanowień sądu, dotyczących terminów opieki nad dziećmi.

Prokurator Generalny zainteresował się sprawą po publikacji Gazety Wyborczej. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Marek Kołdras, fot. zdjęcie ilustracyjne
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Brzegowy
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN