Minister sportu i turystyki w Tarnowie

29.09.2018

Podczas wizyty na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach Witold Bańka prezentował założenia inwestycyjne kierowanego przez siebie resortu w bazę sportową. 

Wspominał także o możliwości dofinansowania na tarnowski stadion żużlowy. Według niego warunkiem jest tylko… odpowiednio złożony wniosek. – Nie zapominajmy, że żeby resort mógł przyznać środki, to muszą być podjęte pewne konkretne kroki przez samorząd. Te wnioski powinny być dobrze przygotowane pod kątem formalno-prawnym, bo niestety często samorządowcy starając się o dofinansowanie nie przedstawiają odpowiednich dokumentów, które są wymagane przez nasz resort.  My nie możemy finansować pomysłu tylko coś, co jest już pod kątem formalno-prawnym przygotowane do realizacji inwestycji – dodaje minister.

Jak informuje Witold Bańka, rząd PiS w latach 2016-2018 przeznaczył na projekty rozwoju obiektów sportowych w Małopolsce 236 mln zł.

Stadion Miejski w Tarnowie-Mościcach, gdzie odbyła się konferencja plenerowa, ma być remontowany. Są jednak problemy ze sfinansowaniem tego przedsięwzięcia.

Minister sportu i turystyki przyjechał na zaproszenie Kazimierza Koprowskiego.

Posłuchaj:
Witold Bańka
Marta Tarnowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN