Minister środowiska zapowiada stały monitoring emisji zanieczyszczeń

23.04.2018

Stały monitoring emisji zanieczyszczeń, 24 godzinne dyżury Inspektoratu Ochrony Środowiska i wyższe kary pieniężne dla przedsiębiorstw zanieczyszczających środowisko. To wszystko zapowiedział w Mielcu Henryk Kowalczyk, minister środowiska.

Te zmiany ministerstwo chce wprowadzić m.in. biorąc pod uwagę sytuację z Kronospanem w Mielcu. – Zmiana prawa może nastąpić jeszcze w lipcu przed wakacjami parlamentarnymi – zapewnia Henryk Kowalczyk. – Gdyby było zagrożenie, że mogą się prace nad zmianami przedłużyć, bo chcemy tam wiele tematów poruszyć, to ja jestem gotów ten najważniejszy zapis o ciągłym monitoringu zrobić w trybie pilnym. Tak, aby te zapisy w lipcu zafunkcjonowały – dodaje minister środowiska.

Słowa ministra mielczanie przyjęli z mieszanymi uczuciami. – Uwierzymy, jak zobaczymy – mówili mieszkańcy. – Dopóki nie zmieni się w rzeczywistości, dla nas odczuwalnej, to po prostu czekamy. Nie wierzymy w te zapewniania, bo jak nie wyrobią się do lipca, to będzie październik, potem kolejny lipiec i tak dalej – dodają.

Szef resory ochrony środowiska w Mielcu najpierw uczestniczył w konferencji prasowej z dziennikarzami, a potem w nadzwyczajnej sesji rady miasta z udziałem mieszkańców.

Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Henryk Kowalczyk
Mieszkańcy
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN