Ministerstwo Infrastruktury popiera budowę Centrum Leczenia Traumy

22.11.2018

Budowa Centrum Leczenia Traumy jest potrzebna – zapewniał podczas wizyty w Sanktuarium w Zabawie koło Tarnowa, minister Andrzej Adamczyk, który także zadeklarował wsparcie dla budowy takiego obiektu.

Szef resortu infrastruktury zwraca uwagę, że w Polsce brakuje miejsc, gdzie osoby które straciły najbliższych, mogą szukać pomocy. – Mam nadzieję, że będzie to instytucja pomocna dla wszystkich tych, którzy mierzą się z życiowymi stratami. Centrum Leczenia Traumy, które mamy nadzieje, że powstanie tutaj, w tym szczególnym miejscu będzie instytucją niezwykle pomocną we wspieraniu wszystkich tych, którzy pozostali w świecie żywych, a zmagają się z tą tragedią, która kazała odejść do świata umarłych ich najbliższym informuje minister Andrzej Adamczyk.

Obchodzony 18 listopada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych był okazją do zaprezentowania specjalnego raportu – Dokument jednoznacznie wskazuje, że w najbliższych latach muszą powstać ośrodki pomocy psychologicznej – mówi Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. – Brakuje systemowego podejścia w zakresie redukcji traumy powypadkowej i kwestii pomocy ofiarom i ich rodzinom. Ekspertyza to pierwszy krok pokazujący, że za mało badamy losy poszkodowanych – dodaje.

Od kilku lat do podtarnowskiej Zabawy przyjeżdżają rodziny ofiar wypadków drogowych z różnych zakątków Polski, a także z zagranicy. Uczestniczą oni w specjalnych rekolekcjach oraz w spotkaniach z psychologami.

Do tematu wrócimy w Pulsie Regionu o 15:30.

Posłuchaj:
Andrzej Adamczyk
Konrad Romik
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN