Młodzi rozdają flagi

26.04.2019

Prawie sto flag narodowych rozda młodzież w Tarnowie przed majowymi świętami. To kolejna akcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. 

Uczniowie rozdają flagi na Placu Sobieskiego. Jak mówią – zainteresowanie jest spore.

– Przechodnie patrzą w naszym kierunku, pytają, zainteresowanie jest spore. – Przypominają sobie, że wkrótce 1 i 3 maja, duch patriotyczny budzi się u wielu. Zadajemy pytania, jak ktoś nie wie, to się coś dowie. To okazja aby również dowiedzieć się jaką wiedzę w tym zakresie mają tarnowianie.

Magdalena Siedlik, dyrektor szkoły w rozmowie z RDN podkreśla, że uczniowie od lat chętnie biorą udział w tego typu akcjach.

– Nasi uczniowie zawsze angażują się w takie pozytywne działania, nigdy z tym nie było problemów, zawsze jest również pozytywny odbiór tarnowian. Młodzież może uszyć te flagi. Byliśmy pierwsi z tym pomysłem. Fajna akcja, wpisana w kalendarz szkoły. 

Akcja rozdawania flag ma również charakter wychowawczy – mówi nauczyciel Piotr Sulowski.

– Młodzież angażuje się w to mocno. Flagi szyją w godzinach zajęć. Fajna akcja promująca szkołę, to pewna lekcja patriotyzmu. Miejmy nadzieję, że będzie co roku kontynuowana

Aby otrzymać biało – czerwoną flagę wystarczy tylko odpowiedzieć na proste pytania dotyczące historii Polski i Tarnowa.

Akcja Flaga dziś  na Placu Sobieskiego w Tarnowie oraz w RDN Małopolska.

Akcję rozdawania flag organizuje też m.in. tarnowski magistrat. Od poniedziałku będzie je można otrzymać w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Posłuchaj:
Uczniowie
Magdalena Siedlik
Piotr Sulowski
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN