Modernizacja dawnego Relaxu w Pleśnej potrzebna, czy nie?

17.10.2018

Podzielone zdania na temat finansowania modernizacji dawnego ośrodka wypoczynkowego Relax w Pleśnej. O potrzebie zmian w miejscu, które obecnie straszy wyglądem mówiło się od lat, dziś jednak niektórzy pytają – czy nas na to stać?

Po odmowie finansowania z tzw. programu rewitalizacji, na to zadanie, gmina dostała pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Szkopuł w tym, że przyznana dotacja to 2 miliony 600 tysięcy, a całość kosztuje 4,5 miliona.

W liście przesłanym do RDN Małopolska ktoś pyta – skąd więc wziąć resztę, czy z kolejnych kredytów i pożyczek, gdy zadłużenie Pleśnej wynosi już około dziesięciu milionów złotych?

Wójt Józef Knapik, który był gościem programu Słowo za słowo przekonuje, że finanse Pleśnej są bezpieczne, a zadanie warte dofinansowania. – Ostatnio słyszałem od kontrkandydata, że trzeba wziąć pożyczkę na całą inwestycję. Troszeczkę mnie dziwi to pytanie, bo 2 miliony 600 tysięcy zagwarantowane i tak, oczywiście, we wszystkich inwestycjach, które realizujemy, w jakiś sposób musimy się posiłkować pożyczkami. Pozyskujemy bardzo dużo pieniędzy zewnętrznych, ale trzeba mieć wkład własny, który trzeba zabezpieczyć i właśnie na ten wkład własny posiłkujemy się pożyczkami – tłumaczy Józef Knapik.

W tej sytuacji wójt wycofuje się z dalszej walki o pieniądze z programu rewitalizacji na modernizację Relaxu, bo jednej inwestycji z dwóch źródeł finansować się nie da.

Z Józefem Knapikiem rozmawiała Dorota Kunc.

Dodajmy, że Józef Knapik ponownie startuje na wójta Pleśnej. Popiera go PiS. Ma 49 lat, mieszka w Łowczówku.

Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Józefa Knapika Gmina Pleśna – Nasz Wspólny Dom.

Jego rywalem jest Leszek Nowicki związany z Platformą Obywatelską, który o głosy mieszkańców będzie się ubiegał w ramach Komitetu Wyborczego Wyborców Sprawiedliwa Gmina Pleśna.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo(NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN