Most heleński przejezdny dopiero w wakacje 2019 roku? Dyrektor MZD zrezygnował z funkcji

03.12.2018

Nowy most heleński będzie gotowy dopiero pod koniec maja 2019 roku. Taką informację przekazał w poniedziałek (3.12) Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. Wskazał też główną przyczynę opóźnienia –  podpisanie przez miasto niekorzystnej umowy z Polską Spółką Gazowniczą, która przekładała pod Dunajcem sieć gazową.

W umowie nie znalazł się zapis o terminie końcowym wykonania prac, co wpłynęło na opóźnienie. – Przeanalizowałem sytuację i sprawdziłem, na jakim etapie jesteśmy faktycznie przy budowie mostu. Generalny wykonawca zwrócił się dwa miesiące temu do Miejskiego Zarządu Dróg z wnioskiem o podpisanie aneksu z przedłużeniem terminu do końca maja 2019 roku. Jest to realny termin zrealizowania tej inwestycji – tłumaczy wiceprezydent, Artur Bochenek. 

– Wiele rzeczy nie było dopilnowanych i odpowiednio nadzorowanych, dlatego Grzegorz Mirek na własną prośbę, nie jest już dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg. Nadal będzie pracował w MZD, ponieważ do wyjaśnienia mamy jeszcze wiele kwestii. Rozpisany został już konkurs na to stanowisko – dodaje Bochenek.

Jak zapewniają władze miasta, mieszkańcy nadal będą mogli korzystać z szynobusu kursującego między centrum miasta, a osiedlem Helena. Wiceprezydent zapowiedział również próbę zwiększenia częstotliwości kursów.

Posłuchaj:
Artur Bochenek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN