Most połączy dwa województwa – na tę inwestycję mieszkańcy czekali od lat

17.04.2018

Promem przez Wisłę jeszcze przez dwa lata. Po blisko 8 dekadach mieszkańcy Borusowej i Nowego Korczyna doczekają się budowy mostu na Wiśle. Konstrukcja będzie miała prawie 700 metrów długości i połączy dwa województwa – małopolskie i świętokrzyskie. Rozpoczęcie budowy mostu jest wydarzeniem, na które czekano od lat.

Podczas spotkania na granicy obu województw marszałkowie przekazali wykonawcy inwestycji dokumenty na budowę tej przeprawy.

Według zapewnień Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego, będzie to najkrótsza droga z Tarnowa do Kielc i dalej do Warszawy. – Wszyscy czekali na tę inwestycję. Umowa jest podpisana, finansowanie zapewnione, za dwa lata pierwszy przejazd. To ważna inwestycja, ale nie tylko dla gospodarki, również dla mieszkańców, bo podniesie w ten sposób jakość podróżowania samochodami i jakość życia – dodaje Jacek Krupa.

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego określił tę inwestycję jako szansę na rozwój gospodarczy dla obu województw. – Praktyka pokazuje, że to jest transakcja „win-win” i każdy będzie zadowolony. Cieszę się, że udało się też wypracować z lokalną społecznością taki wariant przebiegu tej inwestycji, żeby był on jak najmniej dla nich uciążliwy. Za 30 miesięcy umawiamy się w tym miejscu już na przeprawę nie barką na drugą stronę, ale na przejście piesze czy przejazd samochodem. Będzie to możliwe – obiecuje marszałek województwa świętokrzyskiego.

Nie zapomniano także o pieszych i rowerzystach. Prócz udogodnień dla kierowców na całej długości mostu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Inwestycja będzie kosztować ponad 53 mln złotych.

 

 

Posłuchaj:
Jacek Krupa
Adam Jarubas
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy