Możliwe, że w końcu znajdzie się wykonawca tężni

17.05.2018

Dwie firmy z Krakowa i Śląska chcą wybudować tężnię solankową w Bochni. Jedna z ofert mieści się w budżecie przeznaczonym na to zadanie.

Liczymy, że po trzech nierozstrzygniętych przetargach, uda się w końcu rozpocząć prace – mówi zastępca burmistrza Bochni. – Do tej pory ogłosiliśmy trzy przetargi i wszystkie trzy zostały przez nas unieważnione. Dodatkowo za każdym razem obniżaliśmy wymagania, oczywiście starając się tak, aby znalazł się potencjalny wykonawca inwestycji. Również w ostatnim przetargu zostały obniżone te wymagania – tłumaczy Lucjan Cerazy.

Bocheńscy urzędnicy od kilku miesięcy nie mogą wyłonić wykonawcy inwestycji. Poza zmianą zakresu prac, zwiększony został też budżet na budowę tężni.

Jak mówi bocheński radny Piotr Dziurdzia, władze miasta są teraz zdeterminowane, aby prace szybko ruszyły. – Presja czasu się pojawia, też zdajemy sobie z tego sprawę. Również lokalizacja tej inwestycji u niektórych mieszkańców czy właścicieli posesji sąsiadujących z nią może wzbudzić z ich strony protesty. Ktoś, kto wygrał przetarg i podejmie się realizacji inwestycji, może borykać się z takimi problemami – dodaje.

Bocheńska tężnia solankowa ma powstać w sąsiedztwie Plant Salinarnych. Dodatkowo ma powstać komora inhalacyjna a także dwa boiska sportowe oraz plac zabaw i zielona siłownia.

Całość ma kosztować blisko osiem milionów złotych, z czego 1/3 tej kwoty to dofinansowanie unijne.

Posłuchaj:
Lucjan Cerazy
Piotr Dziurdzia
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy