Czy musimy tyle płacić za śmieci? – pytają mieszkańcy Tuchowa

11.01.2018

Dlaczego w Tuchowie śmieci są tak drogie? – pytają mieszkańcy miasteczka. Jeden z nich na profilu facebookowym Radia RDN poinformował, że jeszcze przed podwyżką, śmieci były wystarczająco drogie.

W stosunku do ubiegłego roku ceny za odpady segregowane wzrosły z 8 zł do 10, a za niesegregowane z 15 zł do 20 zł. Mieszkańcy nie są zadowoleni. – Bardzo dużo płacimy, wychodzi po 20 zł na osobę za niesegregowane. – Ja płacę kwartalnie 180 zł na cztery osoby, gdzie mąż pracuje za granicą i praktycznie jest dwa miesiące w roku. – Jak się porównuje np. z gminami dalej, to tutaj jest najdrożej. – Naprawdę nie wiem za co te pieniądze nawet biorą tak wysokie – dodają.

Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś konieczność płacenia tak wysokich rachunków tłumaczy faktem, że do przetargu przystąpiła tylko jedna firma, a liczba odbieranych odpadów wzrasta. – Do przetargu przystąpiła tylko Spółka „Dorzecze Białej”, nie było żadnego innego kontrahenta. Wzrost cen jest spowodowany przede wszystkim tym, że dawniej jak firma odwoziła śmieci do Tarnowa to dostawali pieniądze za to, że śmieci oddają, a w tej chwili muszą płacić za to, żeby Tarnów śmieci przyjął – informuje burmistrz.

Burmistrz dodaje, że obecna umowa na wywóz śmieci została podpisana na dwa lata i dopiero po tym czasie zostanie ogłoszony nowy przetarg.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Adam Drogoś
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy