Muszyna: Budowali rakiety kosmiczne, teraz sa w Kadrze Narodowej

09.11.2016

 

Dwaj mieszkancy Muszyny beda reprezentowac Polske na Mistrzostwach Europy. Wszystko za sprawa modeli rakiet kosmicznych, które z pasji tworza we wlasnych domach. Po latach rozwijania nietypowego hobby dostali powolanie do Kadry Narodowej.

Maciej Paluszek i Bartlomiej Tokarczyk – czlonkowie Uczniowskiego Klubu Modelarskiego ORION po zaledwie dwóch sezonach startów w zawodach ogólnopolskich zostali dostrzezeni przez selekcjonerów. Zebrali tak duza liczbe punków w krajowych rozgrywkach, ze ich klub bardzo szybko awansowal do czolówki tych najlepszych.

Za rok w Nowym Targu wystartuja w dwóch kategoriach. Tak zwanych „klasyków” z rakieta wykonana z papieru i jednorazowego silnika, wyposazona takze w spadochrony, a takze w kategorii makiet. Ta ostatnia polegac bedzie na stworzeniu precyzyjnej kopii rakiety Saturn V wykorzystanej przy slynnej akcji kosmicznej Apollo 13. Makieta bedzie jednak wykonana w pomniejszonej skali. Zawodnicy z Muszyny beda reprezentowac Polske z modelarzami z Krakowa, Grudziadza, Zielonej Góry czy Mielca.

Oprócz kosmicznego hobby panowie zajmuja sie tez bardziej przyziemnymi rzeczami. Bartlomiej Tokarz jest nauczycielem, a Maciej Paluszek studentem.

Posluchaj:

Maria Mólka

Wydawca
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy