Muszyńskim deptakiem pospacerujemy jeszcze w tym roku

25.10.2019

Prace przy jego budowie przebiegają zgodnie z planem. O inwestycji w rozmowie z naszym reporterem mówił Jan Golba, burmistrz Muszyny.

– Są zrealizowane prawie w całości chodniki po obu stronach, układana jest też nawierzchnia samej ulicy Kościelnej, która będzie wyłączona z ruchu samochodowego i będzie przeznaczona tylko i wyłącznie do ruchu pieszego, z możliwością dojazdu do posesji osób, które tam mieszkają lub prowadzą działalność gospodarczą. Ten deptak ma połączyć Ogrody Biblijne z rynkiem i będzie gotowy już w tym roku, natomiast w przyszłym roku zrealizowane zostaną już wszystkie przedsięwzięcia — wyjaśnia Jan Golba.

Zarówno turyści, jak i mieszkańcy uzdrowiska chwalą pomysł. – Bardzo dobra inwestycja, szczególnie że powstaje w miejscu, gdzie zachowało się to stare budownictwo. Zwróciliśmy też uwagę, że deptak jest robiony z dobrych materiałów i też co ważne dokładnie, także brawo i jeszcze raz brawo — mówi para turystów z Gdańska. – Nie dość, że będzie ładnie, to powymieniali przy okazji kanalizację — zwraca uwagę jeden z mieszkańców Muszyny.

Docelowo deptak połączy Ogrody Biblijne z muszyńskim rynkiem, gdzie powstaje właśnie ratusz, który będzie kolejną atrakcją turystyczną regionu. Ta inwestycja zostanie oddana do użytku już w przyszłym roku.

Posłuchaj:
Turyści i mieszkańcy
Jan Golba
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN