Nagłe zmiany temperatur to fala przeziębień

11.09.2017

Widać to w statystykach przychodni zdrowia w regionie. Coraz częściej myślimy również o szczepieniach przeciwko grypie. W aptekach są już dostępne szczepionki. – Warto skorzystać – mówią tarnowianie, chociaż są i tacy, którzy polecają inne metody ochrony przed wirusami.

Sama się szczepiłam, myślę, że jest to korzystne dla naszego zdrowia. Nie chorowałam przez całą zimę dzięki temu. – Nie szczepiłem się nigdy przeciw grypie, jeszcze mnie nie złapało. – Ja się nie szczepię, jestem zdrowy. Mam za to sposób domowy – cebula i czosnek – mówią mieszkańcy Tarnowa.

W Polsce w tym roku po raz pierwszy wprowadzono nowoczesne szczepionki czterowalentne, które mają zapewnić lepszą ochronę przed grypą. Lekarze przypominają, że przeciwko grypie powinny się szczepić osoby zdrowe, w tym dzieci od 6 miesiąca życia, które nie mają przeciwwskazań. W grupie ryzyka powikłań pogrypowych są przede wszystkim osoby starsze, przewlekle chore oraz dzieci.

Wzrasta liczba osób chorujących na grypę. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, w poprzednim sezonie od września do kwietnia na grypę i choroby grypopodobne chorowało ponad 4 miliony 800 tysięcy osób – to o 20 procent więcej niż rok wcześniej. 17 tysięcy osób hospitalizowano z powodu grypy i jej powikłań, a 25 osób zmarło.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30