Nagoszynianie na sesjach samorządu chcą remontu drogi

13.06.2018

Mieszkańcy poddębickiego Nagoszyna nie odpuszczają walki o remont drogi w swojej miejscowości. Dopominają się, aby obiecany przeszło milion złotych został zabezpieczony w budżecie powiatu dębickiego.

– Na remont czekamy 40 lat, a przecież my także płacimy podatki. To jedna nitka wiodąca z Nagoszyna do Dębicy. Tam się nie da jeździć samochodem, dzieci nie mogą jeździć na rowerach. Żyjemy w XXI wieku i nie będziemy do Dębicy chodzić na piechotę, bo nawet to przy tych dziurach jest niemożliwe – mówią mieszkańcy.

Przypomnijmy, w lutym władze powiatu zdecydowały, że ponad 2, 5 mln zł z remontu dróg w Stasiówce i Nagoszynie, będą przekazane na budowę łącznika Dębica-Zachód. Kosztuje on bowiem 4 mln złotych więcej niż planowano.

Pieniądze miały wrócić na remonty dróg, w przypadku zdobycia dodatkowego dofinansowania przez powiat. – Z takim rozwiązaniem może być jednak problem – tłumaczy Andrzej Reguła, starosta dębicki. – Łącznik jest powiązany z budową mostu, a na jego realizacje brakuje nam 13 mln złotych. Nie mamy już możliwości kredytowych, więc jeśli otrzymamy jakieś ministerialne dofinansowanie, to pewne inwestycje mają szanse na realizację – dodaje.

Mieszkańcy Nagoszyna zapowiedzieli, że będą obecni na każdej powiatowej sesji, dopóki radni nie zdecydują przekazać pieniędzy na remont ich drogi.

Więcej w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Andrzej Reguła
Anna Zboch
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy