Za co nagrodzono prezydenta Tarnowa?

09.02.2018

Za co nagrodzono prezydenta Tarnowa? – pytają tarnowianie po informacji o tym, że Roman Ciepiela otrzymał tytuł Osobowość Rynku Pracy. Pytamy zatem Tarnowską Agencję Rozwoju Regionalnego, za które osiągnięcia związane z tworzeniem nowych miejsc pracy zgłosiła do tej nagrody właśnie szefa samorządu.

Prezes Agencji Leszek Nowicki twierdzi, że mowa o projektach kształcenia zawodowego, a także działalności na rzecz Inkubatora Przedsiębiorczości. – Były to projekty z zakresu kształcenia ustawicznego. Omnibus budowlany, to, co zbudowano obok Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnowie i kwestie związane z wybudowaniem oraz zapełnieniem Inkubatora Przedsiębiorczości. Całość tych działań była koordynowana przez prezydenta – tłumaczy Leszek Nowicki.

Pojawiły się komentarze, że zgłoszenie prezydenta do tej nagrody miało podłoże polityczne, wszak Roman Ciepiela i Leszek Nowicki należą do tej samej partii. Szef Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego odpiera zarzuty. – Te projekty były dobre, nie mają nic wspólnego z polityką. Nie można powiedzieć, czy występuje w tym przypadku jakieś koleżeństwo. Ja osobiście bardzo szanuję prezydenta jako osobę. On jest włodarzem miasta i z tego punktu widzenia jest patronem tych wszystkich przedsięwzięć. Raczej za to jest ta nagroda. To nie ma nic wspólnego z polityką – komentuje prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wszystkie zgłoszenia do nagrody Osobowość Rynku Pracy oceniała kapituła konkursowa, złożona z samorządowców oraz specjalistów na małopolskim rynku pracy.

Posłuchaj:
Leszek Nowicki
Leszek Nowicki
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN