Najlepsza szkoła czy ambicje uczniów? Co sprawia, że licea i technika lądują wysoko w rankingach?

13.01.2020

Ambicja i ciężka praca, to klucz do wysokich wyników – podkreślał na antenie dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu Bogusław Kołcz. Szkoła, którą kieruję wypadła najlepiej z sądeckich placówek w ogólnopolskim rankingu Perspektyw. Wśród Liceów otrzymała 60. miejsce w kraju i 4. w Małopolsce.

Młodzież, z którą ja mam do czynienia to młodzież z ambicjami, czyli przychodzi tutaj świadomie, wiedząc, że szkoła zresztą nazwana akademicką stawia wysoko poprzeczkę. Czasem są to studia wiążące się niekoniecznie z dobrze płatnym zawodem. Nasza najlepsza maturzystka z zeszłego roku, która zresztą też zapracowała na wysokie miejsce naszej szkoły w rankingu, jeżeli ona mogąc wybrać praktycznie każde studia decyduje się na historię to idzie za głosem serca – dodaje dyrektor.

Kapituła w przypadku Liceów pod uwagę brała trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku Techników dodatkowe punkty przyznawano za wyniki egzaminu zawodowego. W tej kategorii najlepszy okazał się sądecki Elektryk.

Więcej o rankingu przeczytacie tutaj:

Sądecki Elektryk drugim najlepszym technikum w Polsce

 

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN