Najprawdopodobniej będzie można budować przy parku na Piaskówce

25.04.2018

Wraca głośna sprawa dewelopera na Piaskówce. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił uchwałę tarnowskiej Rady Miejskiej, która w zeszłym roku zablokowała inwestorowi budowę bliźniaków przy parku od strony południowej.

Oznacza to, że może on wystąpić o warunki zabudowy i pozwolenie na budowę, a miasto nie może już wstrzymać tego procesu.

W ocenie sądu radni przekroczyli swoje kompetencje, ingerując za bardzo w prezydencki projekt planu i narzucając tak duże zmiany na tym etapie, a na wcześniejszym nie zgłaszali uwag.

Zadowolenia nie kryje Marcin Mróz, deweloper. – Nie będzie tam żadnych bloków czy budownictwa wielorodzinnego, ale jednorodzinne domy w zabudowie bliźniaczej. Nie może być sytuacji, gdzie studium uwarunkowań miasta mówi coś innego, wydane warunki zabudowy coś innego, miasto sprzedaje grunty jako budowlane, a radni mają zupełnie inny plan – dodaje.

Jeżeli uchwała o planie zagospodarowania wejdzie w życie, deweloper będzie się domagał od miasta wielomilionowego odszkodowania.

Miasto może jeszcze zaskarżyć decyzję NSA. Tymczasem mieszkańcy czują się oszukani przez miasto, bo przy zakupie działek zapewniano ich, że domy będą budowane tylko do wysokości rowu.

Ich zdaniem zagraża to też parkowi. Przypomnijmy uchwała, którą uchylił sąd, ograniczała wysokość i wielkość domów przy parku. Radni chcieli, by domy można było budować na minimum 8-arowych działkach.

Posłuchaj:
Marcin Mróz
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN