Najważniejsze małopolskie odznaczenie dla Wiesławy Borczyk

07.09.2017

Wiesława Borczyk została nagrodzona medalem Polonia Minor. Prezes Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ten sposób została wyróżniona za swoją pracę na rzecz regionu i mieszkających tu seniorów. Już od wielu lat propaguję aktywność osób 50+. W ramach SUTW organizuję dla nich całoroczne zajęcia ze specjalistami różnych dziedzin nauki czy kultury, a także z publicystami czy politykami.

 

Dziesięć lat istnienia Ogólnopolskiej Federacji, to są de facto osiągnięcia pani Wiesławy Borczyk. Trudno tego nie docenić – podkreśla Wojciech Kozak, wicemarszałek Małopolski. – List gratulacyjny i medal to i tak wydaje się trochę za mało. Trzeba podkreślić jej wkład pracy, zdolności organizacyjne i mobilizację tego gremium.

Medal Polonia Minor jest przyznawany od 2004 r za pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. Nagrodę otrzymują instytucje i osoby za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski.

Medalem Polonia Minor w tym roku zostało nagrodzone także radio RDN Nowy Sącz. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przekazali go naszej stacji podczas gali urodzinowej Radia.

Posłuchaj:
Wojciech Kozak
Wydawca
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy