Najzdolniejsi nagrodzeni stypendiami

13.03.2018

Mowa o jednorazowej nagrodzie dla najbardziej uzdolnionych uczniów wszystkich tarnowskich szkół od klas czwartych szkoły podstawowej do klas maturalnych.

Młodzi zgodnie twierdzą, że stypendia pomagają w rozwoju, bo można za nie zakupić m.in. pomoce naukowe, czy potrzebny sprzęt. – Młodzi ludzie, jeżeli chodzi o naukę, to najbardziej potrzebują pieniędzy na wyjazdy na olimpiady. Te pieniądze pomagają im spełniać swoje marzenia, rozwijać się, wygrywać konkursy i olimpiady przedmiotowe. Najczęściej pieniądze przeznaczane są na książki, na sprzęt elektroniczny, na lepsze kształcenie. Nawet komputer może okazać się pomocny, a niektórzy nie mają na to pieniędzy. Stypendia są ważne i warto o nie walczyć. To na pewno pomaga – dodają.

Bogumiła Porębska – dyrektor Wydziału Edukacji mówi, że stypendia są nagrodą za osiągnięcia jak również zachętą do nauki. – Co roku przybywa nam laureatów. Jest to pozytywny wydźwięk, że z jednej strony jest to pewna forma nagrody dla ucznia, który rzeczywiście pracował więcej niż inni, a z drugiej strony jest to mobilizacja, żeby wystartować – mówi dyrektor Wydziału Edukacji.

Stypendia przyznawane są w trzech dziedzinach: naukowej, artystycznej i sportowej.

Wysokość nagród zależy od liczby złożonych wniosków, które spełniają wymogi. W tegorocznej edycji zostało nagrodzonych 132 najzdolniejszych uczniów. Średnio dostali oni po 2,5 tys. zł.

Posłuchaj:
Młodzież
Bogumiła Porębska
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy