Namioty Forum Ekonomicznego już na deptaku

23.08.2019

Przygotowania do Forum Ekonomicznego w Krynicy jak co roku wywołują sporą dyskusję. Choć można spotkać turystów, którym nie przeszkadza widok rozkładających się na deptaku namiotów, zdecydowana większość narzeka na utrudnienia i hałas.

– Współczuję tym osobom, które mieszkają w Starym Domu Zdrojowym. Tam od rana przecież za oknami jest piłowanie, warczenie, jeden wielki stukot i harmider – mówi jedna z turystek.

Nie brakuje też głosów dotyczących walorów wizualnych deptaku, który według odwiedzających, zamiast cieszyć oko, wygląda jak jeden wielki plac budowy.

– Deptak zagracony strasznie, nie ma przejścia, trzeba chodzić na około, bardzo psuje to turystykę – dodaje kolejna nasza rozmówczyni.

Choć opinii negatywnych nie brakuje, można też spotkać turystów, którym przygotowania do Forum Ekonomicznego nie przeszkadzają.

– Przejście jest, miejsca do spacerowania jest, atrakcji nie brakuje, nie ma co narzekać. Forum to też wielka reklama dla Krynicy, więc trzeba to zrozumieć – mówi turysta przebywający w uzdrowisku.

Na 29. Forum Ekonomicznym, które będzie odbywać się w Krynicy-Zdroju w dniach 3-5 września, pojawi się blisko 4,5 tysiąca uczestników z kilku kontynentów. Rozmawiać będą o kwestiach kluczowych dla polityki, gospodarki i relacji międzynarodowych.

Posłuchaj:
Turyści
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN