Po naprawie, ma działać lepiej

08.04.2018

Urzędnicy twierdzą, że farma fotowoltaiczna w Wierzchosławicach pracuje znów pełną parą. Po kilkumiesięcznych perturbacjach, udało się naprawić zepsute konwertery oraz panele. Urządzenia pozwolą na większą produkcje prądu oraz sprzedaż do sieci.

Liczymy na słoneczne dni oraz wyższą niż obecnie cenę sprzedaży energii zielonej – mówi reporterowi RDN sekretarz gminy Wierzchosławice Krzysztof Fitrzyk. – Farma powinna osiągnąć taką moc, jaka była zamierzana. Słoneczne dni będą takim celem, że uda się uzyskać zamierzany wynik. Z tym że cena energii zielonej zobaczymy jak będzie się kształtować. Na razie jest bardzo niska. Może nareszcie odetchniemy, że funkcjonująca farma pozwoli przynosić określony dochód – dodaje sekretarz gminy.

Spółka Energia Wierzchosławice miała być sztandarową firmą samorządową. Jednak od samego początku przynosiła straty, a władze nie potrafiły sobie poradzić z rosnącym kosztem utrzymania. W ubiegłym roku pojawił się pomysł sprzedaży urządzeń, jednak samorząd zdecydował o ich naprawie.

Posłuchaj:
Krzysztof Fitrzyk
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN