Narciarska zima w Beskidzie Sądeckim dopisuje

03.01.2019

Narciarze i snowboardziści nie mogą narzekać na warunki na stokach regionu sądeckiego. Śniegu jest bardzo dużo, a w czwartek (3.01) są też opady tego naturalnego.

U nas jest nawet do 120 cm pokrywy. Jest też mróz i warunki są bardzo dobre. Narciarze czekali na taką zimę z utęsknieniem – wyjaśnia Bartłomiej Miejski ze stacji Master Ski w Tyliczu.

Jeździ się też na Wierchomli, w Piwnicznej-Kokuszce, w Rytrze oraz w Cieniawie. W Krynicy-Zdroju nie tylko na Jaworzynie Krynickiej i w Słotwinach, ale też w ośrodku Henryk Ski położonym najbliżej centrum miasta.

Przed zjazdami pamiętajcie o dobrej rozgrzewce, by zminimalizować ryzyko kontuzji. Maciej Więcek z krynickiej grupy GOPR, zwraca też uwagę na odpowiednie zachowanie na stoku. – Trzeba mieć też wzgląd na inne osoby zjeżdżające po stoku, panować nad prędkością i nie powodować kolizji. Jeśli zatrzymujemy się na trasie, to koniecznie z boku, nie na środku. Gdy ponownie ruszamy, dobrze rozglądamy się, zwracając uwagę na narciarzy i snowboardzistów jadących wyżej.

 

Pamiętajcie też, że osoby do 16. roku życia mają obowiązek noszenia kasków podczas jazdy na nartach i snowboardzie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN