Nauczycielski list otwarty

14.05.2018

Po raz kolejny starosta unika odpowiedzialności za decyzję, która leży tylko w kompetencjach zarządu powiatu – pisze grupa nauczycieli I LO w Dębicy do mediów. Jednocześnie informuje, że ich pełnomocnik podejmie stosowne kroki prawne przeciwko dyrektorowi Leszkowi Klabasze, dyrektorowi ogólniaka.

Nauczyciele od wielu miesięcy narzekają na nękanie, mobbing ze strony dyrektora oraz bierność władz powiatu dębickiego.

Nauczyciele uważają, że obecna sytuacja pozwala domniemywać, iż władze powiatu nie są samodzielne w swych decyzjach. Szczególny niepokój budzi podejrzenie, że w tym przypadku starosta i zarząd powiatu mogą być obiektem nacisków zewnętrznych, na tyle silnych, że uniemożliwiających im rzetelne wykonywanie zadań publicznych – piszą nauczyciele.

Na rozwiązanie trudnego tematu czekają też rodzice. – Każdy z zapartym tchem czeka, żeby dyrektora odwołać, bo jeśli nie, to nikt dziecka do szkoły, gdzie panuje taki chaos i rozstrój pracy, nie puści – mówi Jolanta Modelska.

Starosta Andrzej Reguła, na antenie RDN Małopolska tłumaczył, że wniosek o odwołanie trzeba dobrze przygotować, a dodatkowo nie chce robić zamieszania w czasie matur. – Jest wiele wątpliwości, dlatego prawnicy nad tym pracują. Jest też czas matur i nie chciałbym wprowadzać zamieszania – mówił Reguła.

Starosta zapewniał, że ostateczna decyzja będzie końcem maja. Całej sprawy nie komentuje dyrektor szkoły.

Posłuchaj:
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN