Po wielu negocjacjach i walkach o poprawki jest budżet na 2018 rok

25.01.2018

Prezydent Tarnowa przyjął ponad 140 poprawek z prawie 180 zgłoszonych przez radnych. Chodzi o projekt budżetu Tarnowa na ten rok, który jest tematem dzisiejszej sesji Rady Miasta. Rano Komisja Ekonomiczna wydała pozytywną opinię na temat projektu. Budżet został właśnie przegłosowany.

Wśród przyjętych inwestycji jest między innymi rondo na skrzyżowaniu ulic Hodowlanej i Mościckiego. Radny Józef Gancarz, przewodniczący Komisji Ekonomicznej podkreśla, że to bardzo ważna inwestycja. – Tam jest kilkudziesięciu przedsiębiorców, tam jest duży zator, więc należy to zrobić. Na pewno będą drogi i ulice na poszczególnych osiedlach, zostało to rozłożone równomiernie na poszczególne osiedla, żeby wszyscy byli zadowoleni. Są to inwestycje przez kilka nie wykonywane. Więc myślę, że w tym budżecie, który jest po stronie wydatków, jeśli chodzi o kredyt na koniec roku 2018, to by się dało zapisać – tłumaczy radny.

Dodatkowe 200 tysięcy złotych mają dostać tarnowskie instytucje kultury. – Kultura jest wizytówką Tarnowa – mówi radna Anna Krakowska. – Jeśli mamy się czym szczycić naprawdę, to kulturą. Środki na nią są, ale jeżeli chcemy mieć wysokiej klasy teatr, BWA, bibliotekę miejską, na to potrzebne są dodatkowe pieniądze – twierdzi radna.

Sprzeczne opinie wzbudza propozycja prezydenta Romana Ciepieli związana z bonem kultury. Miałyby to być dodatkowe pieniądze dla instytucji kultury, czyli dotowanie za frekwencję.

Posłuchaj:
Józef Gancarz
Anna Krakowska
Patrycja Wolnik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN