Niebezpieczne schody mogą być przyczyną wypadku – interwencja RDN

26.01.2018

Z ulicy Lwowskiej na Bulwar Narwiku sądeczanie mogą zejść schodami przy kapliczce św. Anny, albo tymi po drugiej stronie jezdni. O ile te drugie jeszcze niedawno przeszły remont, to te przy kapliczce są ciągle zapomniane. W wielu schodach znajdują się dziury, a w zimowe dni jest to jeszcze bardziej niebezpieczne.

Ze schodów prowadzących na Bulwar Narwiku na co dzień korzysta bardzo dużo osób. Tymczasem są one w złym stanie. Jest niebezpiecznie, szczególnie teraz zimą. Wystarczy, że spadnie śnieg, będzie niska temperatura i łatwo o wypadek. Mieszkańcy wysiadający z autobusów przy znajdujących się na bulwarze przystankach, muszą pokonać te schody, żeby dotrzeć do innych części miasta. I dosłownie muszą je pokonać, bo schody są w bardzo złym stanie. Są popękane, jest w nich sporo dziur, oberwane są krawędzie niektórych stopni. Szczególnie ciężko jest osobom starszym. Te starają się sobie nawzajem pomagać.

Idzie kobieta na przykład teraz. Lód jest, a ona nie ma się czego przytrzymać – mówi jeden z mieszkańców. – Te schody powinny być jak najszybciej naprawione.

– Ja ją poprowadziłem po tych schodach, bo prawie upadła, mimo że szła pomalutku. Lepiej, żeby te schody były naprawione – dodaje drugi.

Zdaniem mieszkańców jest tam też niebezpiecznie, dlatego że brakuje dodatkowej barierki.

Na prośbę mieszkańców zapytaliśmy dyrektora Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorza Mirka, kiedy schody zostaną naprawione? Jego zdaniem naprawa ich nie jest w tej chwili priorytetem.

To co my zauważyliśmy po obserwacji, miejscami jest uszkodzona sama warstwa żywicy. To jest około pół centymetra. Będzie ją trzeba uzupełnić, ale to już na wiosnę – tłumaczy Grzegorz Mirek. – Natomiast stan tych schodów nie jest zły. Barierki są z jednej strony. Jest taki ciąg, trudno go nazwać, że dla wózków, ale jest to kawałek pochylni. Nie ma żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o użytkowanie tych schodów. 

Ubytki jakie znajdują się w schodach zostaną uzupełnione najwcześniej na wiosnę. Czy tak się stanie? Będziemy sprawdzać na bieżąco.

Posłuchaj:
mieszkańcy Nowego Sącza
Grzegorz Mirek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN