Niebezpieczny dzień na drogach regionu. W akcji śmigłowiec LPR

02.07.2020

Tylko tego dnia doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń w regionie. Dwukrotnie do akcji musiał zostać wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przed południem w miejscowości Tymowa (DK75), samochód ciężarowy z naczepą przewrócił się na bok. Jedna osoba została ranna, w trakcie trwania prac służb droga była całkowicie zablokowana.

Po godzinie 16 Na DW 984 w Starych Żukowicach na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Lipiny zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu pracowała policja, straż pożarna i ZRM. Do jednej osoby poszkodowanej zadysponowano śmigłowiec LPR.

Dwie godziny później w Zbylitowskiej Górze doszło do zderzenia dwóch motocyklistów, obaj poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Policja pracuje na miejscu i ustala przebieg zdarzenia.

Około godziny 18 w Lubczy doszło do potrącenia kobiety przez jednoślad. Kobieta weszła wprost pod nadjeżdżający skuter. Na miejscu również lądował śmigłowiec LPR, ostatecznie kobieta nie została zabrana do szpitala, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Obecnie (godz. 19.30) Policja pracuje w Lisiej Górze, gdzie doszło do kolejnej kolizji. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Ładna pogoda i zwiększony ruch pojazdów sprzyjają kolizjom i wypadkom.

Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN