Niedokończone projekty, czyli co z Budżetem Obywatelskim na 2018 rok?

29.11.2018

Poszczególne zadania zgłoszone przez mieszkańców powinny być gotowe przed jego końcem. Już wiadomo, że tak nie będzie.

Daniela Motak, rzecznik tarnowskiego magistratu twierdzi, że stało się tak z przyczyn niezależnych od urzędników.

Strefa Rekreacji Terlikówka i Plaża nad Wątokiem zostały zaplanowane na terenach zalewowych. Konieczne były uzgodnienia z Wodami Polskimi, a to się przeciąga i nie jest proste. Uzgodnienia nie doszły do skutku nie z naszej winy.

Rzeczniczka dodaje, że konieczne było przeniesienie niektórych zadań na przyszły rok. Informuje ponadto, że trzeba także, w porozumieniu z autorami, skorygować treści projektów.

W taki sposób, żeby uzgodnienia z Wodami Polskimi nie były już potrzebne. Terlikówkę trzeba będzie trochę odsunąć od terenów zalewowych, a w przypadku Plaży tak zmodyfikować projekt, żebyśmy mogli wykonać go samodzielnie – dopowiada.

Z niektórymi inwestycjami są nie lada kłopoty.

Zabytkowa fontanna w Parku Sanguszków czeka na kolejny przetarg, bo w ogłaszanych dotychczas pojawiały się jedynie oferty przekraczające zaplanowane koszty. Zadanie zostało przełożone na przyszły rok, a kwota na jego realizację została zwiększona.

Remont chodników na Osiedlu Strusina, przy ulicach Mościckiego i Reymonta ma się zakończyć w najbliższych dniach.

Ponadto w przyszłym roku finalizowane ma być jeszcze jedno, ostatnie, zadanie z Budżetu Obywatelskiego z ubiegłego roku przy Strefie Aktywności Tarnowian w Mościcach do zrobienia został jeszcze chodnik do jazdy na rolkach. Powinien powstać na wiosnę.

A już od stycznia na realizację czekać będzie 5 kolejnych projektów wybranych przez tarnowian w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

 

Posłuchaj:
Daniela Motak
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy