Niektórzy pytali czy to ewakuacja?

17.10.2018

Młodzież uczy się właściwych zachowań podczas niebezpiecznych zdarzeń. Ćwiczenia przeciwpożarowe odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie.

Młodzi przypomnieli sobie drogi ewakuacyjne, których w szkole jest pięć i uczyli się jak szybko opuścić placówkę np. podczas pożaru. – Próbny alarm przeciwpożarowy to kontrola tego, w jakim tempie jesteśmy w stanie przenieść się poza rejon szkoły w trakcie pożaru. – W szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja i jesteśmy prowadzeni, można powiedzieć, za tłumem, w miejsce zbiórki. – Podejmujemy takie działania, żeby wiedzieć, jak się zachować – przyznają uczniowie.

– Ćwiczenia tego typu w tej szkole są prowadzone od lat, wymaga tego również układ budynku, w którym jest dużo różnych zakamarków, różnych połączeń – mówi Jerzy Feret, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie. – Prowadzimy je raz, ewentualnie dwa razy w roku. Chodzi nam o praktyczne sprawdzenie, co by się stało, gdyby nagle wybuchł – nie daj Boże – pożar czy jakieś inne nieszczęście. Podczas ewakuacji obserwujemy zachowanie uczniów i nauczycieli – tłumaczy dyrektor.

W ćwiczeniach wzięło udział około 500 uczniów. Uwagę tarnowian przyciągnęli młodzi ludzie, którzy szturmem opuszczali szkołę.

Posłuchaj:
Uczniowie
Jerzy Feret
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30