Nieoznakowane samochody policyjne będą łapać piratów drogowych – rusza akcja Speed

20.07.2019

Włączyli się do niej także tarnowscy funkcjonariusze. To oznacza, że codziennie na drogach regionu możecie spodziewać się policjantów, którzy w nieoznakowanych samochodach, na celownik wezmą głównie nadmierną prędkość kierowców.

– Będą to najlepsi funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przede wszystkim potrafią świetnie poruszać się samochodem nieoznakowanym, wyposażonym w video-rejestrator. Policjanci będą mieć dodatkowo ręczne mierniki prędkości. Możecie się ich spodziewać na drogach krajowych, powiatowych, wojewódzkich, na odcinku autostradowym, ale również i w mieście – mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

– Tutaj nie będzie zmiłuj, nie będzie uproś, policjanci będą wszędzie i będą odbierać prawa jazdy. Są wakacje, zdejmijmy nogę z gazu, jedźmy wolniej, dojedźmy bezpieczniej do celu, tym bardziej, że jednak ta nasza krajowa mapa, która od początku wakacji zaczęła się świecić pojedynczymi światełkami, to już teraz jest tych punkcików jest już ponad 217 – dodaje.

Po regionie tarnowskim jeżdżą dwa nieoznakowane samochody Policji. Funkcjonariusze biorą pod lupę głównie prędkość, ale będą karać także za inne przewinienia drogowe.

Akcja Speed ma się wpisać na stałe do harmonogramu pracy policjantów.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN