Niepełnosprawne dzieci będą miały lepszy komfort nauki

27.07.2018

Niepełnosprawne dzieci z gminy Gródek nad Dunajcem już niedługo nie będą miały problemu z dotarciem na zajęcia. Do czterech szkół trafiły promesy z PFRON-u. W sumie 150 tysięcy złotych zostanie przeznaczone m.in. na budowę udogodnień architektonicznych.

Pieniądze pochodzą z programu wyrównywania różnic. – Patrzymy na to kompleksowo. Mówimy o nauczycielach, rodzicach i otoczeniu dlatego, że często jest tak, że szkoły pełnią też funkcje publiczną i służą do różnego rodzaju inicjatyw lokalnych – wyjaśnia Marta Mordarska, dyrektor małopolskiego oddziału PRFON. – Ważne jest to, żeby ten program Dostępność Plus był takim programem komplementarnym i program wyrównywania różnic, z którego przekazaliśmy środki jest tego etapem – dodaje.

W Jelnej dzięki dotacji z PFRON i pieniądzom z Urzędu Gminy uda się m.in. wymienić drzwi wejściowe, wykładziny, przebudowane zostaną klatka schodowa i łazienki.

Mamy uczniów niepełnosprawnych więc z pewnością z tego skorzystają. Jedno z dzieci porusza się na wózku inwalidzkim. Myślę, że te bariery, które są i do tej pory utrudniały funkcjonowanie naszym uczniom zostaną zlikwidowane – dodaje Ryszard Baziak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jelnej.

Pieniądze trafiły także do szkół podstawowych w Gródku nad Dunajcem, Jasiennej i Podolu Górowej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN