Nieprawidłowe oznakowania na jednym z tarnowskich skrzyżowań

10.08.2018

Kierowcy zauważyli, że u zbiegu ulic ks. Sitki i Goldhammera brakuje znaku ustąp pierwszeństwa. Na jezdni znajdują się jednak pozostałości po linii zatrzymania, która mogłaby sugerować, że ulica Sitki jest ulicą podporządkowaną.

Piesi zwracają uwagę, że samo skrzyżowanie bywa dla nich niebezpieczne. – Zdarza się, że trzeba czekać kilka minut, aż kierowcy zatrzymają się przed pasami – mówią. – Trzeba uważać na samochody, bo jest niebezpiecznie. Jeden kierowca się zatrzyma na dziesięciu, reszta chce szybko przejechać i nie patrzą – dodają.

Jak tłumaczy Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji, poprzednia organizacja ruchu została błędnie wprowadzona, a linie są pozostałością po niej. Pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu mają kierowcy, którzy od strony zachodniej skręcają w prawo w ulicę Goldhammera. – Zarządca zlecił usunięcie tej linii, ona została zamalowana farbą, która jest w kolorze nawierzchni. Zabieg ten nie okazał się skuteczny, bo farba się wytarła. Linia zatrzymań jest częściowo odsłonięta przez to – informuje.

Urzędnik dodaje również, że na dniach nawierzchnia zostanie sfrezowana, tak by mylące oznakowanie zniknęło.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN