Niewybuchy zabezpieczone, lecz może być ich więcej [ZDJĘCIA]

19.03.2018

Mieszkańcy ewakuowani z domów podczas weekendowej akcji usuwania powojennych niewybuchów przy ul. Orkana wrócili do swoich domów.

– Przyjechała Policja i powiedziała, żeby się wyprowadzić, bo nie wiadomo co mogło się stać. Profesjonalnie zorganizowana akcja. Wszędzie są niewybuchy prawdopodobnie, na pewno przy jakiś pracach będą znajdować. Trochę stresu na pewno było. Ja się w ogóle nie bałam – dodają tarnowianie.

Antoni Sypek – znany tarnowski historyk wyjaśnia, że takie niewypały mogą znajdować się w zasadzie w każdym miejscu Tarnowa. – Zupełnie to nie dziwi, że odkryto w zagrodzie granat. Tarnów był miastem frontowym w 1939 roku i tak samo był miastem frontowym w 1945 roku, nie mówiąc już o 1914 roku. Także pozostałości po tych dwóch wojnach na pewno jeszcze są i będziemy je odkrywać co jakiś czas. W Tarnowie wszędzie można znaleźć granat czy bombę, bo tutaj była wojna – informuje historyk.

Przypomnijmy, niewybuchy znaleziono podczas weekendu. Były usuwane przez saperów. W tym czasie mieszkańcy pobliskich posesji zamieszkali u swoich znajomych, rodzin, czy w tarnowskim hotelu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Antoni Sypek
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy