Nowa nawierzchnia już do poprawki?

05.07.2019

Kierowcy skarżą się na koleiny na nowym asfalcie na moście w Ostrowie. Mimo zapewnień drogowców, nawierzchnia nie wytrzymała 5 lat. Defekty pojawiły się zaledwie po dwóch miesiącach od remontu.

To były pieniądze wyrzucone w błoto, skoro po krótkim czasie trzeba będzie poprawiać asfalt – utyskują zmotoryzowani.

– Są już dołki. Wydaje mi się, że emulsja jest kiepska. Jest źle nałożona i jest kiepskiej jakości. – Szkoda wydatku. Można było zrobić raz, a porządnie

W odpowiedzi na zarzuty kierowców starosta tarnowski twierdzi, że za uszkodzenia nawierzchni odpowiadają wysokie temperatury i wysokotonażowe samochody ciężarowe.

Roman Łucarz podkreśla, że defekty nie tworzą utrudnień w ruchu, a przejazd jest bezpieczny.

– 40 ton, które przejeżdża przez ten most, przy temperaturze sięgającej ponad 50 stopni przy asfalcie doprowadza do tego, że nawet najlepsza masa nie wytrzymuje. Będziemy starali się podfrezować nawierzchnie, gdy przyjdą niższe temperatury. Innej technologii nie możemy zastosować, bo to jest najlepsze, co jest na rynku.

Docelowo na Dunajcu w Ostrowie będą dwa mosty. Nowa przeprawa powstanie wraz z budową łącznika autostradowego. Wtedy ruch na wiekowym moście zostanie wyłączony dla ciężarówek.

Nowa przeprawa ma zostać otwarta w 2023 roku.

Posłuchaj:
Kierowcy
Roman Łucarz
Piotr Środawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30