Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego dopiero po wybudowaniu kanalizacji

08.01.2020

Ulica Piłsudskiego w Starym Sączu raczej przypomina plac budowy niż jezdnie – narzekają kierowcy. Od trzech miesięcy trwa remont tej ulicy i według zapowiedzi urzędu potrwa on jeszcze do czerwca. Prace związane są ze zmianą nawierzchni na całej długości ulicy, a także prac związanych z kanalizacją i budową nowych kanałów burzowych. Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek zachęca do ostrożności w miejscu remontu

– Zwracam uwagę, że trzeba tu być bardzo ostrożnym i jechać bardzo powoli. Tam są ograniczenia do 20 km/h. Staramy się podsypywać i dbać o to aby była ona w miarę przejezdna, ale to jest plac budowy. Tutaj nie mają zastosowania żadne przepisy i wymogi odnośnie jakości dróg.

Prac nie można przyspieszyć – dodaje burmistrz. Firma, która wyleje nową nawierzchnie w momencie, gdy wszystkie prace związane z budową kanalizacji w ramach tego projektu zostaną zakończone.

Zdecydowaliśmy się na utrzymanie przejazdu, bo przecież jest wyznaczony objazd więc można ominąć to miejsce i do tego zachęcam, tych którzy przejeżdżają przez Stary Sącz. Żeby jednak bardzo nie utrudniać życia mieszkańcom zdecydowaliśmy, że firma będzie kontynuowała prace przy utrzymanym ruchu, co bardzo mocno komplikuje i wydłuża czas realizacji – dodaje burmistrz.

By ominąć ulice Piłsudskiego możecie wybrać objazdy: przez Osiedle Słoneczne i obwodnicą Starego Sącza.

 

Posłuchaj:
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN