Nowe inwestycje w Latoszynie

08.03.2019

Coraz więcej inwestycji wokół Przychodni Zdrojowej w Latoszynie. Już w maju ma być gotowy basen rehabilitacyjny, a w najbliższych dniach ruszają roboty przy budowie pijalni wód, tężni, amfiteatrze i ścieżkach ruchowych.

Rozszerzamy ofertę tego uzdrowiskowego miejsca o część rekreacyjną – komentuje Stanisław Rokosz wójt gm. Dębica.

– Korzystamy z możliwości dotacji, bo przecież osoby tutaj przyjeżdżające tutaj nie mogą całymi godzinami w basenie przeleżeć. Dodatkowo tutaj jest klimat i teren uzdrowiskowy i trzeba infrastrukturę dodatkową zrobić.

Te inwestycje to szansa na rozwój nie tylko naszej miejscowości, ale całego regionu – mówi Ewelina Tuchowska – Rau, radna Latoszyna

– Skorzysta z tego nie tylko zdrowie, ale i gospodarka. Będzie szansa na prace dla mieszkańców, lepsza infrastruktura, rozwój agroturystyki – wymienia Ewelina Tuchowska –Rau. – Będzie gdzie pospacerować, posłuchać muzyki, będzie tężnia, pijalnia, bardzo się z tego powodu cieszymy – dodaje Ewa Mądro, sołtys Latoszyna.

Zadania, których budowa ma zakończyć się w lutym przyszłego roku kosztować będą ponad 6, 5 mln złotych. Samorząd gminny postarał się o ich dofinansowanie z RPO w kwocie 4 mln złotych.

Posłuchaj:
Stanisław Rokosz
Ewelina Tuchowska – Rau, Ewa Mądro
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN