Nowe miejsce dla seniorów w Szerzynach

18.10.2018

Do tej pory musieli dzielić lokal z innymi w Domu Kultury. Teraz mają własny Klub Seniora.

– Czeka tu mnóstwo ciekawych zajęć – mówi Grzegorz Gotfryd, wójt gminy Szerzyny. – Animator będzie przygotowywał dla seniorów ciekawe spotkania, będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, które także dla nich mają stanowić atrakcję. Część wolną, tą związaną z odpoczynkiem, będą mogli spędzać przy zestawach komputerowych, a więc to będzie dodatkowe uspołecznienie poprzez cyfryzację naszych seniorów – wyjaśnia Grzegorz Gotfryd.

Mieszkanki Szerzyn nie ukrywają zadowolenia z nowego miejsca.

– Bardzo się cieszę. Na pewno to będzie jeszcze większą inspiracją dla nas do lepszej pracy twórczej. – To jest taka nasza malutka wspólnota, taka nasza „ojczyzna”. – Bardzo się cieszymy z tego, że ten Klub powstał, bo będzie lepsze lokum. – Jest to taka moja odskocznia od codzienności. – Jestem zadowolona, że będzie takie miejsce. W poprzednim nie zawsze mogliśmy się spotykać, a teraz może dołączy więcej chętnych? – Ten własny kąt będzie nam potrzebny – komentują.

Do Klubu Seniora należy obecnie 15 osób, ale ta liczba wciąż rośnie. Wójt dodaje, że w najbliższych latach chce uruchomić podobne placówki także w Ołpinach i w Czermnej.

Uroczystość otwarcia nowego obiektu odbyła się w dniu Trzeciego Gminnego Dnia Seniora.

Posłuchaj:
Grzegorz Gotfryd
Seniorki
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN