Nowe zakażenia SARS-CoV-2 w Tarnowie i powiecie

03.08.2020

W powiecie tarnowskim koronawirusa podczas weekendu potwierdzono u 4 osób. 3 sierpnia doszły trzy nowe zakażenia u mieszkańców Gminy Tarnów. 

Ostatnie zakażenia z 3 sierpnia stwierdzono u małżeństwa  65 lat mężczyzna i jego żona 64 lata oraz u 39- letniego mieszkańca gminy.

Dodajmy, że starosta tarnowski, Roman Łucarz, który przebywa na kwarantannie z powodu kontaktu  z wiceprezydentem Tarnowa, Tadeuszem Kwiatkowskim, u którego stwierdzono koronawirusa, ma wynik ujemny.

W kwarantannie w powiecie tarnowskim przebywa już około 450 osób. Najwięcej w Gminie Żabno – ponad 150 – gdzie doszło do zakażenia w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy zarówno wśród pracowników, jak i pensjonariuszy.

Jak informuje wicestarosta tarnowski, Jacek Hudyma, nieznane jest jeszcze źródło zakażenia tych osób.

– Sytuacja jest niepokojąca. 4 nowe zakażenia to dwie osoby – kobieta i mężczyzna – z gminy Lisia Góra oraz jeden mężczyzna z Ryglic i jeden ze Skrzyszowa. W tej chwili chorują 64 osoby.

Zwiększyła się też liczba hospitalizowanych w DPS-ie w Sieradzy, gdzie koronawirusa potwierdzono w ubiegłym tygodniu u 25 osób, w tym u 7 pracowników.

– W szpitalu w Krakowie jest 6 osób. Na środę zaplanowane są powtórne testy dla wszystkich pracowników i pensjonariuszy DPS-u w Sieradzy.

Do tej pory w powiecie potwierdzono SARS-CoV-2 u 164 osób.

W Tarnowie koronawirusa w weekend potwierdzono u policjanta z komisariatu Tarnów Centrum oraz u jego żony.

W komisariatach wprowadzono większy reżim sanitarny. Policjanci chodzą również w budynku w maseczkach, przywrócono też dwuzmianowość.

Funkcjonariusz miał zarazić się od członka rodziny – informuje rzecznik tarnowskiej Policji, Paweł Klimek.

– W Straży Granicznej, która jest w tym samym budynku co komisariat Tarnów Centrum, był przypadek zakażenia, natomiast policjant zaraził się od swojej rodziny. Wprowadzono zwiększony reżim sanitarny w komisariatach. Osoby, które miały kontakt bezpośrednio z zakażonym policjantem, zostały odsunięte od służby. 16 policjantów jest na kwarantannie, 7 przebywa w domu i jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

W Tarnowie dotąd potwierdzono koronawirusa u 30 osób. Choruje jeszcze 13. W kwarantannie przebywa 106.

Dodajmy, że dotychczas zmarły trzy zakażone osoby z powiatu tarnowskiego.

Posłuchaj:
Jacek Hudyma
Paweł Klimek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN