Nowego Sącza nie stać na utrzymywanie Sandecji [WIDEO]

08.02.2019

Sądeccy radni będą debatować nad dalszym losem Sandecji Nowy Sącz. Na poniedziałkowej (11.02) sesji Rady Miasta Nowego Sącza postarają się znaleźć rozwiązanie, które pomoże naprawić problemy finansowe spółki.

Sandecja w tej chwili nie dysponuje praktycznie żadnym kapitałem własnym, jedyne na co może liczyć to dokapitalizowanie w wysokości miliona złotych. To zostało zagwarantowane spółce na rok 2019. Funkcjonowanie miesięczne spółki to około 880 tysięcy złotych –  tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza.

Wiadomo, że Sandecja musi istnieć, funkcjonować i grać w wysokich ligach. Musi też być stadion dla Sandecji, jednak należy jednak zastanowić się nad formułą istnienia spółki, bo miasto takie, jak Nowy Sącz nie stać, aby wydawać 10-12 milionów na samo funkcjonowanie drużyny – dodał.

Na poniedziałkowej sesji rady miasta mają pojawić się propozycje rozwiązania problemów finansowych Sandecji. Jednym z nich będzie próba znalezienia sponsora strategicznego klubu.

Tylko inwestor uratuje finanse Sandecji Nowy Sącz?

 

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Wrona
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN