Nowi wolontariusze Centrum Sztuki Mościce już po spotkaniu organizacyjnym

14.02.2020

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowy program tej marszałkowskiej instytucji kulturalnej.

W spotkaniu inaugurującym wolontariat wzięli udział głównie seniorzy, którym, jak sami mówią, nie brakuje sił i wigoru do pracy.

– Jestem melomanką i uczestniczę prawie we wszystkich wydarzeniach w Tarnowie. – Wypełniłem swoje życie sztuką i kulturą szeroko pojętą. Postanowiłem to rozszerzyć poprzez współuczestnictwo w realizacji. – Lgnę do kultury, lubię kulturę. Z kulturą jestem na „ty”.

Nie chcemy, by wolontariat polegał tylko na prostych pracach. Chcemy, by wolontariusze dzielili się z nami swoją wiedzą, pasją i umiejętnościami – mówi koordynator projektów merytorycznych w Centrum Sztuki Mościce, Dorota Omylska-Bielat.

– Jeśli ktoś posiada umiejętności, którymi chciałby się podzielić, jak np. fotografowanie, jeśli ktoś dobrze pisze, może pisać recenzje ze spektakli. Chodzi o to, żeby wprowadzać ludzi w kulturę trochę od innej strony. Chcemy o tej kulturze rozmawiać.

Do wolontariatu można dołączyć.

Szczegółowe informacje jak to zrobić znajdziecie na stronie internetowej Centrum Sztuki Mościce oraz pod nr telefonu 14 633 46 15.

Posłuchaj:
Wolontariusze
Dorota Omylska-Bielat
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN