Nowoczesny projekt domu – szybko i profesjonalnie

03.07.2020

Podjęcie decyzji o budowie domu, jest dla każdego człowieka bardzo dużym wydarzeniem w jego życiu. Dom dla dużej rodziny oznacza sporo wyzwań, choć tego rodzaju inwestycja może być bardzo emocjonująca. Jednym z etapów, które należy przeprowadzić w pierwszej kolejności, jest wybór odpowiedniego projektu domu. W jaki sposób to zrobić i na jakie elementy warto zwrócić uwagę, by podjąć właściwą decyzję? Gdzie możemy dokonać zakupu interesującego nas projektu? 

Czym jest projekt domu?

Projekt domu zawiera szereg elementów, w skład których wchodzą między innymi rysunki, wykazy i opisy. Jest to niezbędny dokument, który należy złożyć do starostwa powiatowego, wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Należy zwrócić uwagę na to, by przeglądając poszczególne projekty były one w pełni funkcjonalne nie tylko na dzień dzisiejszy, ale również w perspektywie wielu następnych lat. Dom dla dużej rodziny musi bowiem uwzględniać zmieniające się potrzeby i oczekiwania wszystkich domowników. Korzystnym rozwiązaniem staje się więc pozostawienie odrobiny wolnej przestrzeni, którą będzie można w późniejszym okresie dostosować do pojawiających się potrzeb.

Dom dla dużej rodziny tani w budowie i utrzymaniu – na co zwrócić uwagę wybierając projekt domu

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na nowoczesny projekt domu, czy też bardziej przemawia za nami tradycyjny projekt domu, każdorazowo przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na co najmniej kilka elementów. Głównym aspektem jest wielkość. W przypadku licznej rodziny, metraż nie może być zbyt mały. Statystycznie większość budowanych domów mieści się w metrażu wynoszącym od 110 do 180 m2. Powierzchnia determinuje możliwą do stworzenia liczbę pokoi. Dokładnie zastanowić trzeba się także nad liczbą kondygnacji. W projektach domów piętrowych lub zawierających poddasze użytkowe, często można spotkać się z wydzieleniem części dziennej, która dostępna jest dla każdego oraz bardziej osobistej części nocnej. Większy spokój i poczucie prywatności to bez wątpienia największe zalety takiego rozwiązania. Minusem są jednak większe koszty budowy oraz konieczność umiejscowienia schodów. Domy parterowe są łatwiejsze w budowie, prościej się także po nich poruszać. Zajmują jednak większą powierzchnię na działce.

Dla zapewnienia komfortu codziennego życia, niezbędne są również odpowiednio zaplanowane ciągi komunikacyjne. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zostały zaplanowane korytarze, hol i przedsionek. W projektach domów znaleźć można także szereg pomieszczeń pomocniczych, chociażby w postaci skrytek lub spiżarni. Dla większej wygody należy dokładnie określić miejsce, w którym znajdzie się kotłownia. W przypadku stosowania paliw stałych, spełnione muszą zostać określone warunki dotyczące odpowiedniego przystosowania takiego pomieszczenia.

Koszty związane z inwestycją

Dom dla dużej rodziny tani w budowie i utrzymaniu to marzenie każdego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że budowa zawsze będzie wiązała się z koniecznością poniesienia znacznego nakładu finansowego. Żeby w jak największym stopniu zminimalizować wydatki, należy już od samego początku podejmować właściwe decyzje. Poddając analizie poszczególne elementy domu, zarówno pod kątem zastosowanych materiałów i prac budowlanych, można znacząco zredukować niezbędny budżet. Projekt również odgrywa w tym istotne znaczenie. Im prostszy budynek, tym mniej będzie nas finalnie kosztował. Mniejszy i zwarty budynek również łatwiej ogrzać, co przyczynia się do generowania oszczędności w późniejszym okresie. Z tego względu dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się jednorodzinne parterowe domy.

Oferta MG Projekt

Warto korzystać z projektów przygotowywanych przez prawdziwych profesjonalistów. Godne uwagi są propozycje realizowane przez firmę MG Projekt, z którymi zapoznać można się za pośrednictwem strony internetowej www.mgprojekt.com.pl. Firma oferuje swoje usługi od wielu lat, dlatego zyskała odpowiednią wiedzę i doświadczenie w branży. W rezultacie realizuje swoje projekty na najwyższym poziomie. W ofercie znajdują się zarówno gotowe projekty, jak również tworzone według indywidualnych wymagań stawianych przez Klienta. Skorzystać można z różnego typu możliwości. W ofercie znalazły się między innymi projekty:

• domów o niewielkim metrażu,
• domów parterowych,
• domów piętrowych,
• domów na wąską działkę,
• domów tradycyjnych i nowoczesnych.

Dodatkowo skorzystać można z projektów bliźniaków lub rozwiązań dla wszystkich, którzy przede wszystkim szukają oszczędności. Co istotne, projekty nieustannie są realizowane. Z oferty skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy osób, co oznacza, że rozwiązania projektowe, funkcjonalne oraz konstrukcyjne zostały przetestowane w praktyce. Całość każdorazowo dostosowywana jest pod indywidualne oczekiwania każdego inwestora. Dzięki temu efekt finalny zawsze jest niezwykle zadowalający.

Wydawca, Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN