Nowosądecki radny apeluje do prezydenta miasta o ponowną i cykliczną dezynfekcję strefy publicznej

10.08.2020

O wznowienie dezynfekcji Nowego Sącza apeluje do prezydenta Ludomira Handzla nowosądecki radny Maciej Rogóż. Związane jest to ze strefą czerwoną, do której pod kątem zagrożenia epidemicznego miasto wraz z powiatem zostało włączone przez Ministerstwo Zdrowia.

Jak podkreśla radny, jednocześnie przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Radzie Miasta Nowy Sącz, będzie ona skuteczna wówczas, gdy prowadzona będzie regularnie przez dłuższy czas:

– My mówimy o dezynfekcji miejsc ogólnodostępnych, takich jak parkingi, parkometry, przejścia dla pieszych, czy chociażby wejście do instytucji miejskich. Jeżeli chcemy być skuteczni, no to powinniśmy mówić tutaj o dezynfekcji cyklicznej. Owszem, ta dezynfekcja się odbywała, natomiast później prawdopodobnie zaniechano tego.

Maciej Rogóż w swojej interpelacji do prezydenta sugeruje też ponowne wprowadzenie wydzielonych stref w autobusach komunikacji miejskiej, co miałoby zminimalizować kontakt pomiędzy kierowcą i pasażerami. Jak dodaje, jako przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego jest też gotowy na konsultacje i wszelkie sugestie w tej sprawie.

Posłuchaj:
Maciej Rogóż
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN