Nowy budynek OSP i GCK w Zgłobicach już służy

28.06.2020

Nowoczesny obiekt stanął w centrum tej miejscowości.

Część budynku przeznaczona na siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej została już oddana do użytku. W drugiej części obiektu trwają prace wykończeniowe, związane z wyposażeniem sal – mówi Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

Jest to bardzo nowoczesny budynek, wykonany według najnowszej technologii, dwukondygnacyjny. Będzie służył przede wszystkim mieszkańcom Zgłobic, ale nie tylko. W tym budynku mieści się remiza strażacka, tak bardzo oczekiwana przez samych strażaków, ponieważ stara remiza została już wyburzona, mieści się tam również Dom Kultury i siedziba biblioteki – dodaje wójt.

Strażacy mają do dyspozycji dwa garaże na służbowe wozy z zapleczem sanitarno-socjalnym, pomieszczenia magazynowe i dyżurne. Mieszkańcy natomiast będą korzystać z wielofunkcyjnej auli, mogącej pomieścić 45 osób oraz z siłowni.

Obecnie trwa także przenoszenie zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej do nowej siedziby. Całość ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku. Obiekt znalazł się także w finale Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Budowa trwała półtora roku. Cała inwestycja, wraz z zagospodarowaniem przestrzeni zewnętrznej, będzie kosztowała blisko 4 miliony 600 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN