Nowy most w Kurowie powstanie najwcześniej za 3 lata

08.12.2017

Wykonawca przedstawił już projekt budowlany. Jednak jak dowiedziała się nasza reporterka, nie ma jeszcze wszystkich potrzebnych dokumentów, które pozwoliłyby ogłosić przetarg. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potrzebuje jeszcze między innymi zgody wojewody.

– Czekamy na zgodę od wojewody na odstępstwo od warunków technicznych, bo bez tego nie będziemy mogli wybudować tego mostu. Chodzi o usytuowanie podpór pod skosem w stosunku do przepływu, a także o to, byśmy mogli zwiększyć pochylenia zjazdów prywatnych i dróg gminnych, które dochodzą do drogi krajowej – wyjaśnia Iwona Mikrut-Purchla, rzecznik GDDKiA.

Opinię musi wydać też regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.

– Jeszcze musimy prosić o odstępstwo pomiędzy skrzyżowaniami, bo mamy mniejsze odległości niż zakładają przepisy. Poza tym Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej musi nam jeszcze wydać decyzję na budowanie w terenach zagrożonych powodzią, bo tutaj mamy taką sytuację i czekamy na ten dokument – dodaje.

Wąską przeprawę przez Dunajec w ciągu drogi krajowej 75 ma zastąpić dłuższy i szerszy most. Powstanie on po prawej stronie dotychczasowego mostu, jadąc od strony Nowego Sącza. Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Pojawi się też chodnik i ścieżka rowerowa.

Najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku powinien zostać ogłoszony przetarg na roboty drogowe w tym miejscu.

Posłuchaj:
Iwona Mikrut - Purchla
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Jerzy Sieradzki
play
Słowo za Słowo (NS)- Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30