Nowy most w Kurowie powstanie najwcześniej za 3 lata

08.12.2017

Wykonawca przedstawił już projekt budowlany. Jednak jak dowiedziała się nasza reporterka, nie ma jeszcze wszystkich potrzebnych dokumentów, które pozwoliłyby ogłosić przetarg. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potrzebuje jeszcze między innymi zgody wojewody.

– Czekamy na zgodę od wojewody na odstępstwo od warunków technicznych, bo bez tego nie będziemy mogli wybudować tego mostu. Chodzi o usytuowanie podpór pod skosem w stosunku do przepływu, a także o to, byśmy mogli zwiększyć pochylenia zjazdów prywatnych i dróg gminnych, które dochodzą do drogi krajowej – wyjaśnia Iwona Mikrut-Purchla, rzecznik GDDKiA.

Opinię musi wydać też regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.

– Jeszcze musimy prosić o odstępstwo pomiędzy skrzyżowaniami, bo mamy mniejsze odległości niż zakładają przepisy. Poza tym Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej musi nam jeszcze wydać decyzję na budowanie w terenach zagrożonych powodzią, bo tutaj mamy taką sytuację i czekamy na ten dokument – dodaje.

Wąską przeprawę przez Dunajec w ciągu drogi krajowej 75 ma zastąpić dłuższy i szerszy most. Powstanie on po prawej stronie dotychczasowego mostu, jadąc od strony Nowego Sącza. Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Pojawi się też chodnik i ścieżka rowerowa.

Najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku powinien zostać ogłoszony przetarg na roboty drogowe w tym miejscu.

Posłuchaj:
Iwona Mikrut - Purchla
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy