Jest nowy most w Pławnej

12.01.2018

Mniej niż pół roku czekali kierowcy na otwarcie nowego mostu w Pławnej. Długa na 85 metrów konstrukcja została wybudowana na nowo, bo konieczne było rozebranie starej, drewnianej.

To przykład sprawnego działania – twierdzi Zbigniew Jurkiewicz, burmistrz Miasta i Gminy Ciężkowice. – Był most drewniany, kilkudziesięcioletni. Wiosenna woda pewnie by go zniszczyła. Starostwo powiatowe stanęło na wysokości zadania budując nowy most i dzisiaj stoimy na pięknym obiekcie. Jest gwarancja, że będzie służył i nie będzie zagrożenia powodzią – mówi burmistrz.

Most był jedną z kluczowych inwestycji dla powiatu tarnowskiego – dodaje starosta Roman Łucarz. – Jest to bardzo ważne dla miejscowości Pławna i Bruśnik. Były takie przypadki, że ten stary most był zalewany. Teraz most został wyraźnie podniesiony, a woda z rzeki Białej nie będzie mu już zagrażała, więc w każdej chwili będzie on przejezdny. Stoimy na obiekcie, który będzie służył przez dziesiątki lat, bez remontu – podkreśla starosta.

Inwestycja kosztowała blisko 4 miliony złotych i trwała zaledwie pięć miesięcy. Dla porównania dodajmy, że na ukończenie prac remontowych przy wiadukcie przy ulicy Krakowskiej mieszkańcy Tarnowa czekają już 5 lat.

Posłuchaj:
Zbigniew Jurkiewicz
Roman Łucarz
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy