Jest nowy plan na remont Stadionu Miejskiego, czy zaspokoi kibiców?

07.01.2019

Modernizacja nie jednorazowa, a etapami. To nowa propozycja prezydenta, Romana Ciepieli. Jak wiecie z wiadomości RDN, prace miały ruszyć jeszcze w tamtym roku, lecz w lipcu unieważniono przetarg, w którym najniższa oferta opiewała na blisko 90 mln złotych.

Kwota ta znacznie przewyższała środki, które magistrat zabezpieczył na to zadanie. Stąd też trwały poszukiwania tańszej alternatywy.

Prezydent zaproponował, by remont podzielić na etapy.

Bardziej optymalne jest zamówienie całego remontu, ale próba zlecenia modernizacji w jednym przetargu okazała się niemożliwa do zaakceptowania dla finansów miejskich – mówi Roman Ciepiela. – Nie mamy 100 mln złotych do wydatkowania wyłącznie z miejskiej kasy, więc możemy robić to, na co nas stać, czyli poprawianie tego stadionu etapami. Taka jest też propozycja, jeśli zostanie zaakceptowana, będziemy tak go realizować do limitu 40 mln zł. 

Pomocą dla Tarnowa może być minister sportu, który obiecał wsparcie w tej sprawie podczas ostatniej kampanii wyborczej Kazimierza Koprowskiego. Takie rozwiązanie na antenie radia RDN proponował jeden z tarnowskich radnych, Tomasz Olszówka. – Możemy wystąpić do ministra sportu, pewne deklaracje padły podczas jego wizyty w Tarnowie. W ramach współpracy ponad podziałami pasowałoby sformułować wniosek do ministra o sfinansowanie tego remontu, jak robią to inne miasta.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent zasugerował również, by stadion wybudować w innym miejscu.

Nie brakowało sceptycznych reakcji.

Tymczasem samo rozpoczęcie remontu przewidziane jest w wieloletniej prognozie finansowej dopiero na 2020 rok.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Tomasz Olszówka
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN