Czy Nowy Rok powita mieszkańców Tarnowa podwyżkami?

31.12.2018

Na pewno wzrostu cen w styczniu możemy się spodziewać za prąd i gaz. Tauron i PGNiG zapowiadają kilku groszową korektę.

Zapowiadane przez polski rząd drastyczne podwyżki cen energii, mają być zrekompensowane z budżetu państwa.

W pierwszym kwartale Nowego Roku wzrośnie opłata za wywóz śmieci. Na razie tarnowscy radni nie zatwierdzili nowej taryfy, ale przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych mówią o nawet 50 procentowej podwyżce.

Mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że należy się przygotować na większe wydatki za media i śmieci.

– Zawsze w styczniu były podwyżki. Trzeba być do tego przyzwyczajonym. To normalna rzecz, że jedno tanieje, drugie drożeje. – Prąd prawdopodobnie nie zdrożeje, bo faktury dostałam i wszystko jest na podobnych zasadach jak w mijającym roku. A śmieci mają iść bardzo dużo do góry. – Nie wiem jak to właściciel policzy, bo to prywatna kamienica. I tego obawiamy się bardzo – komentują.

– Na pewno nie będzie do końca tak, że zapowiadanej podwyżki prądu nie będzie. Zmiana cen za energię na pewno nastąpi, bo to jest konieczność. – Emeryci mają niskie wypłaty i to nas zawsze po kieszeni będzie biło. – Śmieci i woda – tu czeka nas duża podwyżka. Spodziewam się, że za wywóz nieczystości zapłacimy drugie tyle – to jest coś okropnego – przyznają inni.

Od maja wzrośnie taryfa za wodę i kanalizację. Klienci Tarnowskich Wodociągów zapłacą o 23 grosze więcej za metr sześcienny.

Konsekwencją podwyżek prądu, gazu czy wody będzie wzrost cen żywności. Zdaniem specjalistów te mogą podrożeć już na początku stycznia nawet o 5 procent.

Posłuchaj:
Mieszkańcy i przechodnie
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy