Nowy Sącz i Muszyna zacieśniają współpracę

31.12.2018

Władze Nowego Sącza chcą lepiej współpracować z gminami uzdrowiskowymi z terenu Sądecczyzny. Na początek prezydent Ludomir Handzel zaprosił do współpracy burmistrza Muszyny. Oba samorządy miałyby wspólnie działać na rzecz turystyki i transportu.

– Ta współpraca musi być daleko idąca i dotyczyć Nowego Sącza, ponieważ w mieście jest wiele możliwości inwestycyjnych. Najważniejszą rzeczą jest poprawienie komunikacji w regionie – tłumaczy Jan Golba, burmistrz Muszyny.

– Mamy wspaniały region pod względem krajobrazowym i turystycznym. Gminy muszą się uzupełniać, w jednej gminie mogą powstać inwestycje rekreacyjne, a w drugiej przemysłowe. Musimy harmonijnie się rozwijać i uzupełniać. Nie może być tak, jak do tej pory, że ”każdy sobie rzepkę skrobie” – dodaje.

Prezydent Ludomir Handzel przekonywał, że Muszyna powinna być wzorem do naśladowania w prowadzeniu inwestycji. – Chciałbym, żeby przynajmniej cześć tych sukcesów z Muszyny udało się przenieść do Nowego Sącza. Naszą partią jest cała Sądecczyzna. Chcemy razem budować i rozwiązywać problemy, które dotykają mieszkańców. Burmistrz Jan Golba może być nauczycielem tej pracy samorządowej, dlatego cieszę się, że mogliśmy porozmawiać o naszej współpracy – dodaje prezydent.

Jednym z rozwiązań, jakie proponują włodarze, to uruchomienie szynobusu między Nowym Sączem a Muszyną oraz zintegrowanej komunikacji miejskiej. W planach jest również wspólny lobbing na rzecz budowy Sądeczanki i zachęcenie do współpracy innych gmin.

Pojawił się też pomysł, aby Nowy Sącz przystąpił do Związek Gmin Krynicko-Popradzkich.

Posłuchaj:
Jan Golba
Ludomir Handzel
Jakub Pędzich
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Józef Partyka
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30