Nowy Sacz: Nie bedzie dyspozytorni pogotowia?

19.12.2016

Nie tylko od Ministerstwa Zdrowia, ale tez od decyzji parlamentu zalezy to czy dyspozytornia pogotowia ratunkowego wróci do Nowego Sacza. Tak wynika z wypowiedzi Józefa Pilcha, wojewody Malopolski.

Resort zdrowia planuje raczej redukcje dyspozytorni pogotowia w Polsce, ale poslowie moga przeglosowac, ze bedzie inaczej – uwaza wojewoda Józef Pilch: My jestesmy przygotowani, mamy sprzet potrzebny do uruchomienia dyspozytorni w Nowym Saczu. Jezeli sejm i senat przeglosuja poprawke do proponowanej przez Ministerstwo Zdrowia ustawy to bedziemy miec w województwie trzy dyspozytornie. Uwazam, ze powinny byc trzy – mówi.

Dyspozytornia pogotowia ratunkowego miala wrócic – wedlug wczesniejszych zapowiedzi wojewody – po Swiatowych Dniach Mlodziezy, które zakonczyly sie latem tego roku. Jednak reforma zwiazana z ratownictwem medycznym jest planowana na poczatek 2017 roku i dopiero wtedy dowiemy sie czy ten obiekt rzeczywiscie wróci do Nowego Sacza. Jesli tak sie stanie to prace w miescie zyska okolo 12 osób.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN