Czy Nowy Sącz wejdzie do rządowego projektu 100 obwodnic?

26.02.2020

Radni Nowego Sącza jednogłośnie podpisali się pod apelem w sprawie budowy wschodniej obwodnicy miasta. Koszt budowy nowej drogi to około 160 milionów złotych, dlatego władze Nowego Sącza chcą, aby zadanie trafiło na listę rezerwową rządowego projektu budowy 100 obwodnic. Przypomnimy, że lista miast, które z tego projektu skorzystają została ogłoszona na początku lutego.

– Obwodnica wschodnia jest potrzebna. Dziwi mnie w ogóle dyskusja na ten temat, bo wszyscy wiemy, że mamy wieloletnie zaniedbania jeśli chodzi o dostępność komunikacyjną. Ja rok temu zleciłem już prace projektowe, koncepcyjne i te prace w tej chwili de facto się już zakończyły. Jesteśmy na końcówce uzgodnień środowiskowych i moglibyśmy przystąpić do tej inwestycji – wyjaśnia prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Z rządowego projektu 100 obwodnic skorzystało siedem miast na terenie Małopolski, między innymi Tarnów czy Limanowa. Władze miasta liczą na to, że wpisanie Nowego Sącza na listę rezerwową sprawi, że uda się pozyskać  fundusze na budowę nowej obwodnicy w mieście.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN