Nowy Sacz: Z klocków lego budowali roboty

06.02.2016

To byly pierwsze tego typu zajecia w Nowym Saczu, a juz przyciagnely mnóstwo zainteresowanych. Mlodzi Sadeczanie uczyli sie dzis (6.02) budowac i programowac roboty. Choc zadanie na pierwszy rzut oka wcale nie wydaje sie byc latwe, to nie przeroslo nastolatków. Jak sami przyznali w rozmowie z nasza reporterka, wystarcza dobre wskazówki, troche cierpliwosci i mnóstwo pasji…

Trzeba odpowiednio zaprogramowac robota, a wczesniej miec czas, zeby to zrozumiec – tlumaczy uczestnik warsztatów – Dzialamy zgodnie z instrukcja, ale potrzebna jest tez pomoc nauczycieli – dodaje jego kolega.

Jednak jak przyznal 11-letni Bartlomiej z Dabrowy k. Nowego Sacza, sama instrukcja nie wystarczy. Potrzebna jest jeszcze intuicja…

Interesuje sie robotami od niedawna, ale one mnie czyms zainspirowaly. Jednak tutaj trzeba podkreslic, ze wazniejsza jest nauka – wyjasnia.

 

Chcemy zarazic mlodych Sadeczan pasja, która dodatkowo w przyszlosci moze stac sie ich zawodem. Takimi slowami Adam Michalik, organizator zajec, tlumaczyl cel warsztatów, na których ucza nastolatków jak zbudowac i zaprogramowac robota. To nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka – dodaje.

Bezplatne warsztaty odbyly sie w Palacu Mlodziezy w Nowym Saczu. Planowane sa juz kolejne zajecia, nie tylko w Nowym Saczu, ale tez w Grybowie, Krynicy czy Limanowej. Szczególy znajdziecie na stronie www.warsztatyrobotow.pl.

Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN